Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Hokkaido a my...   

             Doma chováme bílého psa Harryho ( Goro)  a jeho dceru Allanis barvy černé s pálením .

 

Jistě si mnozí vzpomenou na japonský seriál Goro bílý pes o přátelství dívky Rejko a jejího psa , který překonával vzdálenosti a překážky , aby opět našel svého pána .

Podle našich zkušeností to jsou nenároční společníci , kteří se přizpůsobí jakékoliv situaci . Mohou s vámi týden putovat po horách a zdolávat desítky kilometrů , běhat s vámi v přírodě , chodit na procházky po městě , nebo se jen tak povalovat po zahradě a po bytě , aniž by vás obtěžovali . Denní dávku pohybu však potřebují . Bydlení zvládnou jak celoročně venku , tak i v domácnosti

Uznávají a milují svou rodinu včetně dětí , ale k cizím lidem jsou nedůvěřiví . Z toho důvodu jsou výborní hlídači , kteří však zbytečně neštěkají a neútočí .

Tito středně velcí psi jsou nebojácní , vytrvalí a velmi čistotní ( s potřebou čekají až na vycházku , i když mají k dispozici celou zahradu ) .

Radost projevují zvuky , které připomínají vytí , houkání nebo snad jódlování .

V letních horkých dnech odpočívají ve stínu , ale jakmile se ochladí ukáží svůj temperament .

Jejich hustá středně dlouhá srst s podsadou je samočisticí a potřebuje minimální péči pouze v době línání.

Hokkaido ken se vám prostě přizpůsobí a jestliže se mu budete věnovat a milovat ho , můžete od něj očekávat přátelství , vděčnost a spoustu radosti , tak jako my .

TOPlist